O nás

Kdo jsme?
Jsme skupina táborových vedoucích (po našem „organizátorů“ či zkráceně „orgů“) a společně na Březové působíme již několik let. Většina z nás vyrostla na táboře Warcraft, který stále pořádáme, Pána prstenů jsme založili v roce 2015. Kromě „PPčka“ a „Waru“ (tj. zkratky pro naše letní tábory) nás najdete i na dalších táborech například na Pánovi Prstenů junior. Dříve jste se s námi mohli setkat také např. na Warcraftu juniorech anebo na táboře Star Wars. Působíme i na dalších, fantasy i nefantasy táborech. Někteří z nás pracují s dětmi i mimo prázdniny, a tak nás můžete potkat pokud se svojí třídou dojedete na školní výlet k nám na Březovou. Jiní z nás zase vedou různé kroužky poblíž svého bydliště.

Většina z nás se hlásí k larpové skupině Weverklan, pod jejíž záštitou tábor vzniká. Chcete-li nás kontaktovat, můžete nám napsat na e-mail mail.weverklan@gmail.com nebo na naši facebookovou stránku.

Proč „ten tábor“ pořádáme?
Všichni máme rádi mytický svět, který Tolkien vytvořil. Rádi připravujeme akce, rádi hrajeme larp, rádi si zabojujeme larpovými zbraněmi. Především nás však naplňuje práce s mladšími generacemi (přesněji práce s mladší částí naší generace), které se snažíme něco předat. Nejviditelnější jsou táborové tradice, při kterých si někteří nezasvěcení poklepávají na čelo, méně viditelné (avšak daleko podstatnější) jsou táborové hodnoty férovost, čest, volnost, upřímnost a otevřenost novým věcem a myšlenkám. Divné na předchozích řádcích (protože podobné texty si píší někteří úplně kamkoli) je nejspíš to, že jsou pravdivé.

Chci být taky orgem PPčka!
Organizátorský tým Pána prstenů je velmi stabilní, přesto se však s časem mění (zatím převážně rozrůstá). Mezi táborové tradice patří i pasování táborníků na orgy. Chceš-li se tedy stát jedním z nás organizátorů, největší šance máš, pokud na tábor přijedeš ještě jako řadový táborník. Princip pasování orga z táborníka nebývá vždy zcela dodržován, nicméně je na našem táboře preferován (na zamyšlenou přijdeš na to, proč?). I tak se ale může stát, že nás zaujmeš na náboru natolik, že si tě do týmu ihned přibereme 🙂